Úvod > O škole

O nás

Provoz mateřské školy je denně pondělí až pátek od 6.15h do 16.30h  (viz dokumenty MŠ, Školní řád)

HISTORIE:

škola

První zmínka o naší 1.MŠ je zaznamenána od r.1945 v kronice, která je uložena ve státním archivu. Nejprve byl provoz MŠ v budově ZŠ T.G.Masaryka. Od r.1969 funguje školka, jedna třída, v nynější budově s několika nájemníky. Po odstěhování posledních nájemníků se uvolnil prostor k vytvoření druhé třídy.V letech 2008-2009 prošla budova rekonstrukcí, při které se změnily interiéry budovy a obnovilo se a zmodernizovalo vybavení tříd a kuchyně.

"MÁME-LI DĚTI VYCHOVÁVAT, JE TŘEBA, ABYCHOM SE TAKÉ STALI DĚTMI" - Martin Luther

Naše MŠ T.G.Masaryka, "Špičák", je dvoutřídní s kapacitou 56 dětí. Mladší děti jsou v 1.oddělení - MOTÝLCI, starší děti v 2.oddělení - VEVERKY. Řídíme se mottem "Nejlepší investicí do dětí je čas, který jim věnujeme", a proto s dětmi stále něco podnikáme. Obě oddělení absolvují plavecký výcvik, starší děti chodí v zimě bruslit na zimní stadion a na jaře absolvují tenisovou školičku v tenis centru. Na jaře připravujeme na fotbalovém stadionu od roku 2010, kdy začal první ročník, pravidelně fotbalový turnaj krumlovských školek ve spolupráci s p. Švábem. Máme k dispozici dvě zahrady, kde vybavení je upraveno dle norem EU. Absolvujeme s dětmi mnoho exkurzí např.u hasičů, MP, záchranářů...Pořádáme výlety, návštěvy divadla, ZOO, planetária a také k nám často zavítají různé divadelní soubory se svým představením. Spolupracujeme se ZŠ, MP, DDM, Šípkem. S dětmi připravujeme besídky pro rodiče a každoroční rozloučení se školáky, budoucími prvňáčky.